Servis, instalace a opravy televizních anténních systémů ITA a STA

                               

  • Provádíme servis, instalace, opravy a modernizace antén, rozvodů a celého anténního systému společných televizních antén ( STA ) v bytových domech, hotelích, penzionech a pod. a individuálních televizních antén ( ITA ) v rodinných domech apod..
  • Nabízíme kompletní servis, od běžných oprav až po rekonstrukce hlavních stanic STA nebo kompletní rekonstrukci včetně rozvodů po celém domě v jakém-koliv rozsahu.
  • Poradenství v oblasti pozemního a satelitního příjmu televize, návrhy technických řešení a vypracování cenové nabídky, realizace, záruční i pozáruční servis v krátkých lhůtách.
  • Měření signálu a diagnostika problémů. Provedení potřebných úprav na vašem stávajícím anténním systému pro kvalitní a spolehlivý příjem.
  • Stavíte nový rodinný dům, nebo provádíte rekonstrukci stávajícího domu? Je vhodné věnovat odbornou pozornost také anténnímu systému včetně rozvodů, počínaje kvalitními koax. kabely u kterých výrobce zaručuje dlouholetou stálost parametrů, přes vhodné antény a celý systém s ohledem na příjmové podmínky v daném místě atd.. Nabízíme kompletní řešení, od vypracování nabídky dle požadavků zákazníka až po dodání a realizaci. Možnost kombinace pozemního a satelitního příjmu. Společně s TV rozvody lze realizovat též datové rozvody, instalaci domácího audio nebo video vrátného atd..

Pro objednání můžete telefonovat na 604 200 386 a dohodneme termín. Telefonovat lze od pondělí do soboty, nejlépe od 12 do 18 hodin. Své dotazy či objednávky můžete také psát na e-mail

Ceny cestovného jsou uvedeny v ceníku

Ukázky z realizace některých zakázek si můžete prohlédnout v galerii
Přechod pozemního televizního vysílání na nový standard DVB-T2:

V současné době jsou v karlovarském kraji již k dispozici dva nové multiplexy DVB-T2 a spuštění dalších se připravuje. V oblastech, pokrytých signálem z vysilače Mariánské lázně - Dyleň, je k dispozici ještě další DVB-T2 multiplex PS13. K vypnutí stávajícího vysílání ve standardu DVB-T dojde začátkem roku 2020, přičemž není vyloučeno, že některé regionální multiplexy mohou být vypnuty i dříve.
V Německu už došlo k vypnutí DVB-T vysílání a v karlovarském kraji jsou nyní k dispozici 3 multiplexy DVB-T2 z vysilače Ochsenkopf. Všechny programy jsou zde k dispozici ve vysokém HD rozlišení, přičemž rozdíl v kvalitě obrazu je skutečně markantní.

Je proto velmi vhodné, zabývat se úpravou anténních systémů pro příjem sítě DVB-T2 již nyní a být tak na všechny změny včas připraveni.

  • STA - Společné televizní antény: zde je úprava pro příjem vysílání DVB-T2 nutná vždy.
  • ITA - Individuální televizní antény: zde je úprava pro příjem vysílání DVB-T2 nutná hlavně v případě, kdy přijímáte signály z více vysilačů (máte 2 a více antén).
V některých oblastech karlovarského kraje, kde není pokrytí signálem z vysilače Krašov a tedy chybí příjem multiplexu 3 (programy Prima Love, Prima, Krimi, Prima Max, Prima Zoom atd...), získá divák příjmem DVB-T2 multiplexů již nyní podstatně širší programovou nabídku. V DVB-T2 multiplexech, které jsou již k dispozici, jsou vysílány všechny tyto programy, ale také programy České televize ve vysokém HD rozlišení, kde je kvalita obrazu skutečně vynikající. Spuštění dalších DVB-T2 multiplexů lze očekávat ještě v letošním roce a nebo v r.2019.


Bližší informace k přechodu na DVB-T2 vysílání, s aktuálními informacemi právě pro karlovarský kraj, jsou k dispozici zde

Celkový přehled pozemního televizního vysílání DVB-T a DVB-T2 (vysilače, multiplexy a kanály, programová nabídka) v karlovarském kraji je zde


Je výhodnější pozemní nebo satelitní příjem digitálního vysílání?

  • Nespornou výhodou satelitního příjmu je velmi široká programová nabídka, přičemž například u Skylinku jsou i základní programy vysílány téměř všechny ve vysokém HD rozlišení. Vybírat můžeme vždy také z velkého množství placených programů, které v pozemním vysílání nejsou. Přijímat můžeme též desítky až stovky zahraničních, volně vysílaných programů. Nevýhodou je měsíční poplatek i za základní programovou nabídku, dále pak vyšší počáteční investice a to zejména v případě, že bychom chtěli zajistit příjem na více televizorech.
  • Výhodou pozemního příjmu je nižší pořizovací cena a následně pak žádné měsíční poplatky. Nevýhodou je omezená programová nabídka.

Máte-li v domě větší množství televizorů, pak může být vhodným řešením kombinace satelitního a pozemního příjmu. Například pro jeden či dva televizory realizovat satelitní příjem a pro ostatní televizory pozemní příjem.

Web site powered by phpRS