Historie firmy

Jmenuji se Petr Kácha a elektronikou se zabývám už někdy od roku 1977. V oblasti servisu a oprav výrobků spotřební elektroniky, stejně jako v anténní technice, mám za sebou mnoho let intenzivní a bohaté praxe. V roce 1992 jsem v Jílovém u Děčína otevřel vlastní televizní servis, který si postupně získal mnoho stálých zákazníků z širokého okolí. S přibývajícím množstvím zakázek bylo nutné zabývat se zajištěním dostatečného množství náhradních dílů, které je třeba mít trvale k dispozici. S ohledem na cenu bylo pak mnoho položek nakupováno ve větším množství a tak byly služby doplněny také o prodej elektronických součástek, náhradních dílů a příslušenství. Nabídka zboží byla postupně rozšiřována a na Děčínsku se po celé roky jednalo prakticky o jedinou prodejnu, specializovanou na tento sortiment. V roce 2001 jsem také vytvořil své první firemní www stránky.

V prosinci 2003, ve snaze vyjít vstříc všem potřebám zákazníků, jsem provozovnu vybavil online platebním terminálem pro příjem všech běžných embosovaných i elektronických platebních karet. Každý zákazník měl tak možnost uhradit opravu svého přístroje nebo nákup zboží také bezhotovostně platební kartou.

V prosinci 2006 jsem se však odstěhoval do Chodova u Karlových Varů, otevírací doba byla zkrácena na čtyři dny v týdnu a do provozovny v Jílovém jsem nadále dojížděl. Bohužel, s ohledem na vzdálenost přes 140km a s tím související okolnosti, nebylo možné dlouhodobě tento stav udržet a k 30.4.2007 jsem tedy provozovnu v Jílovém po patnácti letech uzavřel.
Tím jsem prakticky opravy televizorů po mnoha letech ukončil, jelikož tato činnost vyžaduje prostory, vybavené náročným technickým zázemím, bez kterého nelze většinu oprav provést. Opravy televizorů v bytě zákazníka nejsou již v současné době prakticky proveditelné, kvalitní opravu je možné provést skutečně pouze v dílně. Investovat do takových prostor v novém bydlišti by bylo, s ohledem na současnou situaci v tomto oboru, náročnou a přitom téměř jistě ztrátovou investicí s nezaručenou návratností.
Opravy spotřební elektroniky provádím již spíše vyjímečně a pouze u přístrojů menších rozměrů, jako jsou sat.přijímače, set-top-boxy, DVD přehravače nebo videopřístroje a podobně. V dnešní době jsou však opravy těchto výrobků zpravidla nerentabilní. Výjimkou někdy bývají určité druhy závad satelitních přijímačů, kde se oprava ještě vyplatí.

Ve svém novém působišti proto nabízím především služby, prováděné přímo u zákazníka, t.j. servis a instalace satelitní a anténní techniky. V tomto oboru mám za sebou od roku 1992 nepřetržitou dlouhou praxi a bohaté zkušenosti, díky kterým se snažím poskytovat co nejkvalitnější, odborné služby.

   

Web site powered by phpRS